Επιδίωξη της Δράσης είναι να αυξηθεί η συμμετοχή στην αγορά εργασίας ανέργων και να περιοριστεί το φαινόμενο της διαρροής του επιστημονικού προσωπικού της Περιφέρειας. Προβλέπεται η δημιουργία νέων θέσεων εργασίας, πλήρους απασχόλησης, για διάστημα 24 μηνών, μέσω της πρόσληψης ανέργων, μεταδευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, κατόχων πτυχίων τριτοβάθμιας εκπαίδευσης ή/και μεταπτυχιακού/διδακτορικού τίτλου σπουδών.
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα «Νέες θέσεις εργασίας σε επιχειρήσεις της στρατηγικής RIS3.» διαβάστε το επισυναπτόμενο έγγραφο. Εάν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις, επικοινωνήστε σήμερα με τους εξειδικευμένους μας συμβούλους.